Plastická chirurgie

Operace horních víček - blefaroplatika

Operace je schopna odstranit nebo výrazně zmenšit přebytky kůže horních očních víček, které zasahují do zorného pole, čímž omezují vidění. Efekt je zároveň estetický.

 

Zákrok z pohledu medicíny:

Odstranění nadbytku kůže očních víček a tukových polštářků uložených nad okem.

Výsledkem operace očních víček je „omlazení“ vzhledu očního okolí a zvětšení zorného pole.

 

Forma zákroku:

Zákrok trvá asi 60–90 minut. Provádíme ho ambulantně a v místním znecitlivění.

 

Způsob a průběh operace očních víček:

 Vzhledem k typu znecitlivění a rozsahu operačního výkonu není požadováno zvláštní předoperační vyšetření. Po zakreslení linií řezu aplikuje lékař místní anestetikum a následně odstraňuje nadbytky kůže a koriguje tukové polštářky. Po sešití kůže je přiloženo sterilní krytí.

 

Pooperační průběh a doporučení:

Je nutné si zajistit doprovod a odvoz na cestu domů, protože zorné pole je po operaci značně omezeno a prostorové vidění je zkresleno. Doma je vhodné zaujmout polohu v polosedě a operované plochy přes obvaz ledovat podle pokynů lékaře. 5. až 7. pooperační den se odstraňují stehy. V pooperačním období se objevují krevní podlitiny a otoky. Jejich vymizení je velmi individuální a může trvat 2–6 týdnů. Po tuto dobu je vhodné nosit brýle s tmavými skly. Po zhojení ran je třeba pečovat o jizvy, které je nutno minimálně 3 měsíce chránit před slunečním zářením (detaily proberete s Vaším lékařem). Průměrná doba rekonvalescence po tomto zákroku je asi 7–10 dnů. Užívání kosmetiky v operovaných oblastech doporučujeme až po 2 týdnech.

 

   

Zpět